ETNOSODAS.LT
/

Pokalbiai, TV ir radijo laidos

 

Gegužės 7 d. – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija paskelbė, kad 2021 m. Vinco Kudirkos premija už kultūros laidų ciklą „Saulė sodą sodino…“ skirta televizijos režisierei Nijolei Jačėnienei.

Kas tame sode auga, žydi ir vaisius nokina, kokie paukščiai čiulba, kokie vėjai pučia? Ir kur jis yra? Vaizduotėje išnyra baltų mitų, sakmių, giesmių personažai, mums nesuprantamu būdu kuriantys ir gyvybę, ir visa tai, kas realiame pasaulyje gražu, kas džiugina dvasią ir atsiranda kiekvieno mūsų kasdieniniame gyvenime iš Saulės sodinto sodo... 

Tautodailės metams skirto TV kultūros ciklo Saulė sodą sodino... laidose dalyvavo tautodailininkai, pristatėme jų sukurtus vaizduojamosios, taikomosios ir paprotinės dailės kūrinius, Lietuvos tautodailės raidą, jos sąveiką su kitais tradiciniais menais, prasiskverbusiais į šiuolaikinio žmogaus buitį ir būtį. Daugybė garbių pasaulio mąstytojų tyrinėjo ir tyrinėja, kas yra kūryba, įkvėpimas, vaizduotė, menas, grožis ir t.t., tačiau teorijų ir atsakymų tiek pat, kiek... saulės spindulių. 

Kūrybinė grupė: Nijolė Jačėnienė (režisierė), Jonas Tumasonis-Adominis, Saulius Gudas (operatoriai), Vitas Loda, Rimantas Navickas, Eglė Šilaikaitė (montuotojai), Laurynas Bolnis (videografikas), Kristijonas Lučinskas (kompozitorius), Sigutis Jačėnas (tekstų skaitovas). VšĮ Vieno aktoriaus teatras TV projektą iš dalies finansavo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Dėkojame už pagalbą Lietuvos nacionaliniam kultūros centruiLietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo biobliotekaiuž informacijos sklaidą portalui Alkas.lt ir dienraščiui Vakarų ekspresas.


 

DĖKOJAME, KAD DOMITĖS. SVETAINĖ KURIAMA. LAUKSIME SUGRĮŽTANT

Rėmėjas: Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

Informaciniai partneriai: Vakarų ekspresas , Alkas.lt