ETNOSODAS.LT
/

Pokalbiai, TV ir radijo laidos

 

Kas jame auga, žydi ir vaisius nokina, kokie paukščiai čiulba, kokie vėjai pučia? Ir kur jis yra? Vaizduotėje išnyra baltų mitų, sakmių, giesmių personažai, mums nesuprantamu būdu kuriantys ir gyvybę, ir visa tai, kas realiame pasaulyje gražu, kas džiugina dvasią ir atsiranda kiekvieno mūsų kasdieniniame gyvenime iš Saulės sodinto sodo... 

Daugybė garbių pasaulio mąstytojų tyrinėjo ir tyrinėja, kas yra kūryba, įkvėpimas, vaizduotė, menas, grožis ir t.t., tačiau teorijų ir atsakymų tiek pat, kiek... saulės spindulių. Tautodailės metams skirto TV kultūros ciklo Saulė sodą sodino... laidose dalyvavo tautodailininkai, pristatėme jų sukurtus vaizduojamosios, taikomosios ir paprotinės dailės kūrinius, Lietuvos tautodailės raidą, jos sąveiką su kitais tradiciniais menais – lietuvių liaudies dainomis, šokiais, pasakojamąja tautosaka, prasiskverbusiais į šiuolaikinio žmogaus buitį ir būtį.  

Kūrybinė grupė: Nijolė Jačėnienė (režisierė), Jonas Tumasonis-Adominis, Saulius Gudas (operatoriai), Vitas Loda, Rimantas Navickas, Eglė Šilaikaitė (montuotojai), Laurynas Bolnis (videografikas), Kristijonas Lučinskas (kompozitorius), Sigutis Jačėnas (tekstų skaitovas). VšĮ Vieno aktoriaus teatras TV projektą iš dalies finansavo Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas. Dėkojame už pagalbą Lietuvos nacionaliniam kultūros centruiLietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo biobliotekaiuž informacijos sklaidą portalui Alkas.lt ir dienraščiui Vakarų ekspresas.


 

DĖKOJAME, KAD DOMITĖS. SVETAINĖ KURIAMA. LAUKSIME SUGRĮŽTANT

Rėmėjas: Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

Informaciniai partneriai: Vakarų ekspresas , Alkas.lt